Strešné boxy a nosiče

Strešné nosiče sú základom každého systému na prenášanie nákladu - všetko ostatné je k nim pripevnené. Dokonca aj autá s prednými až zadnými strešnými nosičmi budú potrebovať sadu priečnikov. Z bezpečnostných dôvodov má zmysel kupovať kvalitný systém hlavne preto, aby nedošlo k poškodeniu vášho vozidla.

Dodávame strešné nosiče automobilov od rôznych výrobcov Thule a Yakima - ktoré predstavujú to najlepšie zo stredného trhu až po tých najlepších. 

V podstate existuje šesť veľmi odlišných spôsobov upevnenia strešných nosičov na automobily, ako je znázornené na nasledujúcich obrázkoch. Napríklad, ak má vaše vozidlo "zvýšené strešné nosiče", kde môžete zasunúť ruku pod koľajnicu, musíte zvoliť sadu tyčí, ktoré sú "pre autá so zvýšenými strešnými nosičmi", inak sa tyče, ktoré vám pošleme, nezmestia.

The Roof Box Company: Strešné nosiče pre automobily so zvýšenými strešnými nosičmi

"Pre autá so zvýšenými strešnými nosičmi" - môžete zatlačiť ruku pod tyč.

The Roof Box Company: Strešné nosiče pre automobily so zapustenými strešnými nosičmi

"pre automobily so zapustenými strešnými nosičmi"

The Roof Box Company: Strešné nosiče pre automobily s kovaním T-pásov

"pre autá s T-pásmi" - kanál v streche so štrbinou bežiacou po celej dĺžke.

The Roof Box Company: Strešné nosiče pre automobily s kovaním Fixpoint

"pre autá s pevnými bodmi" - tieto montážne body sú zvyčajne skryté pod klapkami alebo posúvačmi.

The Roof Box Company: Strešné nosiče pre automobily bez zjavných upevňovacích prvkov; tyče sa upínajú

Strešné nosiče sa zvyčajne upínajú okolo karosérie, ak nemáte koľajnice, koľajnice alebo upevňovacie body.

The Roof Box Company: Strešné nosiče pre automobily s odkvapovými lištami

Niekoľko áut má staromódne odkvapy

Thule tyče sú dodávané v modulárnej forme, čo znamená niekoľko krabíc komponentov, ktoré do seba zapadajú. Niektoré alebo väčšinu z týchto komponentov môžete použiť pri zmene vozidla, ale šesť rôznych typov upevnenia strechy zvyčajne vyžaduje rôzne balíky nôh Thule. Thule je najväčším svetovým výrobcom strešných nosičov. Ich tyče sú vždy k dispozícii v oceli, niekedy v hliníku. Yakima je Whispbar tyče sú tiež modulárny systém, ale používate rovnakú "nohu" pre všetkých šesť typov upevnenia strechy, takže je pravdepodobné, že pravdepodobne budete musieť vymeniť súpravu adaptéra iba pri zmene vozidla.

Whispbar boli prvými strešnými nosičmi novej generácie, ktoré posunuli vedu o strešných tyčiach ďaleko vpred. Vytvorili sektor a zaregistrovali najlepšie patenty. Nasledovala spoločnosť Thule so svojou tyčou WingBar - gumová výplň T-track musí byť namontovaná, aby sa účinne znížil hluk - a potom spoločnosť Atera uviedla na trh svoje aeroprofilové tyče a navrhla profil tyče, ktorý nevyžaduje vôbec žiadnu gumovú výplň! CRUZ nasledoval so svojím Airo barom.