Strešné boxy

Potrebujete nosiť na streche ďalšie predmety, napríklad bicykle? Ak tak urobíte, musíte si vybrať strešný box, ktorý ponecháva priestor na strešných nosičoch, a tiež zvoliť strešné nosiče, ktoré sú dostatočne dlhé.

Strešné nosiče sú základom každého systému na prenášanie nákladu - všetko ostatné je k nim pripevnené. Dokonca aj autá s prednými až zadnými strešnými nosičmi budú potrebovať sadu priečnikov. 

Potrebujete nosiť dlhé veci, napríklad lyže? Ak tak urobíte, vyberte si dostatočne dlhý box. Je to všetko logické!

  • Strešné boxy sa montujú na strešné nosiče prechádzajúce cez vozidlo
  • Akákýkoľvek box môže byť namontovaný na akékoľvek auto, v rámci rozumu

Thule tyče sú dodávané v modulárnej forme, čo znamená niekoľko krabíc komponentov, ktoré do seba zapadajú. Niektoré alebo väčšinu z týchto komponentov môžete použiť pri zmene vozidla, ale šesť rôznych typov upevnenia strechy zvyčajne vyžaduje rôzne balíky nôh Thule. Thule je najväčším svetovým výrobcom strešných nosičov. Ich tyče sú vždy k dispozícii v oceli, niekedy v hliníku. Yakima je Whispbar tyče sú tiež modulárny systém, ale používate rovnakú "nohu" pre všetkých šesť typov upevnenia strechy, takže je pravdepodobné, že pravdepodobne budete musieť vymeniť súpravu adaptéra iba pri zmene vozidla.

Oplatí sa kúpiť si hlinníkové tyče ?

Top výhody : 

Užitočnosť
Na upevnenie príslušenstva môžete použiť celú dĺžku tyčí, čo vám umožní nosiť viac na streche, a tým získať lepšiu hodnotu z celého systému. Všetko, čo nosíte na strešných nosičoch, je pripevnené k hliníkovým tyčiam pomocou štrbín, ktoré prebiehajú po celej dĺžke pozdĺž hornej časti tyčí. Častým problémom s lacnejšími oceľovými tyčami je, že nožičky strešných nosičov prekážajú upevňovacím prvkom príslušenstva.

 Nízka hlučnosť
Hliníkové tyče, ktoré predávame, sú všetky veľmi výrazne tichšie ako oceľové strešné nosiče. Strešné nosiče vytvárajú bzučanie, niekedy píšťalku, často okolo frekvencie "stredného C", ktorá sa môže v určitých situáciách stať rušivou, najmä ak sú strešné nosiče vystavené - závisí to od typu automobilu, typu strešných nosičov a polohy strešných nosičov na streche. Hlasitosť má tendenciu zvyšovať sa v súlade s rýchlosťou. Nechceme tento problém preháňať - v priebehu rokov sa predali milióny oceľových strešných nosičov, a ak strešné nosiče niekedy vydávajú dráždivý zvuk, tak aj pneumatiky, motor, dokonca aj cestujúci! Je tiež dôležité poznamenať, že píšťalka strešného nosiča môže byť zvyčajne znížená na prijateľnú úroveň pohybom strešných nosičov dopredu alebo dozadu, dokonca aj o centimeter, a je to oveľa menší problém, ak existuje strešný box na zmenu prúdenia vzduchu.

Spotreba
paliva Hliníkové tyče vytvárajú menší odpor vzduchu ako oceľové strešné nosiče, a preto majú menší vplyv na spotrebu paliva. To je dôležité, najmä ak je pravdepodobné, že strešné nosiče budete používať často alebo ich necháte na mieste niekoľko týždňov.