Disky

Hliníkové disky

Hliníkové disky sú vyrobené zo zmesi hliníka a niklu. Vačšina kolies je z hliníkovej zliatiny, čo znamená, že sa vyrábajú nalievaním roztaveného hliníka do formy. Alu kolesá sú ľahké, pevné a dobre odolávajú teplu. Majú mnohé povrchové úpravy a krásny moderný dizajn.  Buďte hliezdou medzi vozidlami a s hliníkovými kolesami doprajete vášmu vozidlu úžasný vzhľad a nadčasový dizajn. Posunte svoje vozidlo na novú úroveň a získajte mimoriande zvýšenie ovládania, zrýchlenia a celkového výkonu. Elektróny Vám umožnia vyťažiť z Vášho milovaného auta maximum.

Aký je rozdiel medzi hliníkovými a oceľovými kolesami ?

Oceľové kolesá sú určite lacnejšie ako hliníkové, avšak majú vyššiu hmotnosť a menšiu obratnosť ako alu disky. Oceľové kolesá sú vhodnejšie na zimu, pretože lepšie odolávajú brzdným prachom a štrkom. Hliníkové kolesá dokážu aj  bežné osobné auto premeniť na športové, dodať mu chýbajúcu eleganciu, dynamiku a luxus. Hliník prispieva k úspore paliva a k zlepšenému výkonu pneumatík. Hliník je 3-krát vodivejší ako oceľ a lepšie odvádza teplo, čo má za následok - menšie opotrebovanie pneumatík a predĺženie zivotnosti bŕzd a odpruženia.

V prípade, že potrebujete poradiť, sme schopný Vám pomôcť vybrať správnu variantu pre Vaše vozidlo a zodpovedať na Vaše otázky.