V súčastnosti na trhu nájdeme mnoho značiek reproduktorov od známych komerčných značiek, ktoré poznáme z reklám, až po menej známe značky, ktoré sú však mnohokrát veľmi kvalitné. Kritériá pri výbere reprákov do auta sa značne líšia. Ak si vyložíme karty na stôl, tak je dôležité si uvedomiť, že každý zákazník od reproduktorov očkávava niečo iné. Preto neexistuje jedna vhodná rada ako reproduktory do auta kupovať. 

Ake reproduktory do auta?

Tak ako jeden zákazník hľadá nové reproduktory do auta, lebo mu staré šumia a hľadá cenovo najdostupnejšie repráky, tak iný zákazník si práve kúpil nové auto a nieje spokojný s tými seriovými reprákmi, ktoré má v aute namontované a za kvalitu je ochotný si priplatiť.  Takýto zákazníci majú diametrálne odlišné očakávania, ale častokrát nakupujú u jedného predajcu. A práve preto sa v našom obchode nesnažíme prezentovať a tlačiť iba jednu značku ale snažíme sa poskytnúť širší výber na základe očakávaní a teda máme aj reproduktory do auta, ktoré sú lacnejšie, ale aj modely vyšších tried. 

Ak ste sa rozhodli namontovať si predné reproduktory a chcete ich pripojiť na autorádio, tak do predných dverí by sme jednoznačne odporúčali montovať komponentné reproduktory. A prečo práve komponentné reproduktory? Pretože komponentné reproduktory sa skladajú zo samostatných výškových a samostatných stredobasových reproduktorov. Výškové reproduktory sú veľmi smerové, kam ich nasmerujete tam Vám budú hrať. Preto nieje dobré do predných dverí davať koaxiálne reproduktory, lebo tie už majú výškový menič zabudovaný v sebe.

Komponentné reproduktory Koaxiálne reproduktory
Komponentné reproduktory Koaxiálne reproduktory

Ak ste majiteľom vozidla staršieho roku výroby, tak pri výbere reproduktorov by Vás mala zaujímať impedancia, ktorá by ideálne mala byť 4 ohmy. Značkové rádia a OEM rádia majú zabudovaný stabilný integrovaný systém a tak pri novších typoch vozidiel by Vám mala postačovať impedancia 3 ohmy. Velmi dobrou voľbou pre predné komponentné reproduktory, ktoré sú veľkosti 165 mm a ich hodnota RMS výkonu je približne 60 W.

Takmer pri každých reproduktoroch je uvedený parameter s názvom frekvenčný rozsah. Mnoho ludí má pocit, že pri reproduktoroch s vyšším frekvenčným rozsahom dosiahnu v aute lepší zvuk. 
Ono to nieje až tak pravda, pretože z výskumov vyplýva, že priemerný človek počuje do rozsahu 18 000 HZ a s vekom to trošku klesá a može sa to ustáliť na hodnotách okolo 15 000 hz, čiže ak majú reproduktory frekvenčný rozsah 20 000 hz tak je pre naše uši úplne dostačujúci a tie vyššie frekvenčné rozsahy až okolo 35 000 hz ani ušami nepočujeme. 

Vačšina zákazníkov pri kúpe reproduktorov uprednostňuje kúpenie konkrétneho setu na dané vozidlo. Set je lacnejší ako  keby ste si ho celý vystavali sám a hlavne ušetríte čas hladaním vhodných MDF príladne plastových podložiek.

V našich pripravených setoch pre konkrétne vozidlá nájdete reproduktory do auta od značiek ako je MTX Audio, Helix, Autotek, BLAM, STEG, alebo Audio System