Ako čistiť alcantaru

Predtým, než sa pustíte do čistenia alcantary je nevyhnutné, aby ste sa poriadne pozreli na to, čo bude čistiť. Všímajte si hlavne oblasti, ktoré sú viac opotrebované, ktorým sa budete musieť vyhnúť, alebo im venovať väčšiu pozornosť.

Teraz, keď viete s čím budete pracovať, je čas na čistenie alcantary. Čistenie si predvedieme na interiéry BMW M3 CSL. Tento interiér má tri hlavné plochy pokryté alcantarou: sedadlá, volant a rukoväť ručnej brzdy. Tieto tri časti sú počas jazdy namáhané a môžu sa ľahko znečistiť a zmatnieť. 

 BMW M3 CSL ALCANTARA

Začnite interiérovým čističom Total. Total je predriedený čistiaci prostriedok na rôzne povrchy v interiéry, ktorý má nízku penivosť, takže je ideálny na túto prácu. Zľahka nastriekajte Total na plochu, ktorú idete čistiť, ale dbajte na to, aby ste nepremočili povrch, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu alcantary. Odporúčame, aby ste sa pracovali len na jednej oblasti naraz, či už ide o operadlo, opierku hlavy, alebo sedák. To vám pomôže sledovať, čo ste už vyčistili. Dajte pozor na to, aby vám Total nastriekaný na povrch nevyschol. Akonáhle ste nastriekali Total, je čas začať čistiť. Všetko, čo potrebujete na čistenie Alcantary je mäkká interiérová kefka. Je lepšie, ak má dlhšie štetiny, pretože tieto štetiny sa dostanú do všetkých pevnejších oblastí a záhybov. Ľahkým tlakom interiérovou kefkou pohybujte tam a späť.

Auto Finesse Total  

Akonáhle ste zapracovali výrobok do povrchu, čistým mikrovláknom zotrite špinu, ktorá bola zachytená na alcantare. Znovu iba zľahka, pretože teraz odstraňujete nečistoty a špinu, ktoré ste zdvihli na povrch. Po odstránení nečistôt budete mať čistý povrch, ktorý by mal byť suchý na dotyk.

Hoci je teraz vaša Alcatara čistá, môže sa stále javiť ako špinavá, ale nebojte sa, pretože to ľahko vyriešite. Pomocou nástavca na vysávanie štrbín na vysávači mierne pohybujte nad povrchom. Po alcatare nešúchajte vysávačom, ale medzi nástavec a alcararu dajte špičku prsta. Tento proces zdvihne vlákna späť a zaistí, že vaše sedadlo bude znova vyzerať ako nové.

 

Volant, riadiaca páka a ručná brzda

Nezabudnite aj na ďalšie vnútorné plochy, ktoré sú očalúnené v alcantare. Najčastejšie ide o volanty, riadiace páky a kryty ručnej brzdy. Váš postup na týchto oblastiach by mal byť veľmi podobný ako bol na sedadlách. Ak nebudete môcť efektívne očistiť tieto povrchy interiérovou kefkou, namiesto kefky použite čisté mikrovlákno. Zľahka nastriekajte Total na mikrovlákno a začnite čistiť.

 Auto Finesse Total Alcantara

Opäť pracujte s veľmi jemným tlakom, pretože väčší tlak môže spôsobiť, že váš povrch bude naďalej matný. Akonáhle uvidíte nečistoty na mikrovlákne, otočte ho a pomocou čistej strany nadvihnite vlákna. Keď budete pracovať príliš jemne, budete musieť proces zopakovať.

Táto technika Auto Finesse Total a mikrovlákna spôsobuje zázraky na madlách ručných bŕzd ako môžete vidieť nižšie: