Ako čistiť a ošetrovať kožu

Rovnako ako zvyšok vášho interiéru, aj kožené povrchy, ako sú sedadlá, volant a hlavica rýchlostnej páky sa používajú a opotrebovávajú denne. Keď sa nad tým zamyslíte, tak tieto povrchy podliehajú najväčšiemu opotrebovaniu vo vašom aute. Pri čistení so správnymi výrobkami a technikami je čistenie kože nenáročnou úlohou.

Aj keď sú moderné kožené povrchy veľmi robustné, vždy ich pred čistením skontrolujte, aby ste sa mohli vyhnúť, alebo aby ste boli menej agresívny pri rôznych poškodeniach. Príliš agresívne čistenie na týchto opotrebovaných miestach môže viesť k odlepeniu farby od kože.

Najskôr sedadlá poriadne povysávajte. Odstráňte špinu a prach aj zo záhybov na sedadle.

Teraz je čas vziať si fľašku Hide Cleanser, kefku na kožu a mikrovlákno. Pre staršie a jemnejšie kože je možné, že nebudete potrebovať kefku na čistenie vášho čalúnenia.

Rovnako ako pri väčšine detailingových postupov, aj tu je najlepšie začať zhora a pracovať smerom dole, inak by sa na miesta, ktoré ste práve vyčistili, dostali nečistoty. Začnite nastriekaním Hide Cleanser na jednu časť. Pomocou kefky na kožu jemne prekefujte, aby sa uvolnila špina, ktorá je zachytená v koži.

Väčšinou je kefka na kožu, alebo mäkká interiérová kefka ideálna na čistenie kože, avšak na starších, jemnejších povrchoch, alebo opotrebovaných oblastiach zvážte výmenu kefky za handričku z mikrovlákna. Tkanina z mikrovlákna je menej agresívny spôsob čistenia kože na opotrebovaných, alebo jemných povrchov, čo znižuje šancu odstránenia farby z kože.

Po vyčistení jednej časti vezmite čisté mikrovlákno a špinu, ktorú ste uvoľnili okamžite vytrite, presuňte sa na ďalšiu časť smerom nadol a pokračujte na ostatných sedadlách.

Po dôkladnom vyčistení je čas ochrániť vyčistenú kožu pomocou Hide kondicionér. Použitím Hide kondicionér po Hide Cleanser pridáte ochrannú bariéru na kožu a pritom zachováte prirodzený vzhľad povrchu kože. Hide kondicionér pomôže zabrániť vysušeniu kože a tiež pôsobí ako bariéra, ktorá pomáha predchádzať zafarbeniu napríklad od rifiel.

Hide kondicionér na kožu, jednoducho naneste aplikátorom z mikrovlákna, alebo penovým aplikátorom. Pomaly vmasírujte kondicionér Hide do kože. Spočiatku bude vyzerať lesklo, ale nebojte sa. Keď ošetríte celý interiér nechajte Hide kondicionér zaschnúť.

Top Tip: Zatiaľ čo Hide kondicionér bude schnúť prekontrolukte celý interiér, či ste náhodou nezabudli na niektorú časť. Ak ste si také miesto všimli, jednoducho naneste kondicionér na túto oblasť.

Akonáhle kondicionér zaschne (5-10min), vezmite čisté mikrovlákno a jemne zotrite nadbytok.

Teraz sú na rade ostatné kožené povrchy v interiéri (volant, tapacír dverí,...) Napriek tomu, že na nich budete používať tie isté výrobky, prístup a techniky sa môžu líšiť, aby ich účinne vyčistili.

 Pri čistení týchto častí odporúčame nastriekať Hide Cleanser priamo na tkaninu z mikrovlákna, aby ste zbytočne nestriekali prostriedok, na okolité plasty a iné vnútorné povrchy.

Potom naneste Hide kondicionér pomocou handričky z mikrovlákna. Použitie tejto metódy zabezpečí váš dosah priamo za volantom a pod ním. Akonáhle ste pracovali na sekciu, otočte si mikrofibre, aby ste odfrkli všetky posledné čistiace prostriedky.

TOP TIP: Každé dva mesiace pridajte novú vrstvu kondicionéra Hide, aby ste udržali ochrannú bariéru. Jednoduchý spôsob, ako si to zapamätať je, že keď auto voskujete, tak naneste aj kondicionér na kožu.